KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003080
*
nr 1400 3080
John Nyström
(1888-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x49 cm
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 maj 2021
kl 20:04:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 10:33:55
1
450 kr
31/5 07:51:54
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Nyström
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Läs mer om John Nyström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john nyström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
John Nyström
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Läs mer om John Nyström
nr 1400 3080
John Nyström
(1888-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x49 cm
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/5 10:33:55 | 1 | 450 kr |
| 31/5 07:51:54 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Nyström
John Nyström, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.Läs mer om John Nyström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john nyström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



